Książki nie mają skrzydeł

Książki nie mają skrzydeł

Tytuł oryginału: Books Do Not Have Wings
Tłumaczenie: Julia Wolin
Ilość stron: 32, pełny kolor
Rodzaj: twarda
Format: 226x276
Data wydania: 2019-12-05
EAN: 9788324171002
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Książka to rzeźba,
sztuka do czytania,

układanka, ale specjalna,
bo do rozkładania.

Wypełnia ci myśli,
w sercu się wyłania.
Zabiera cię w podróż
od pierwszego zdania.

 

Wejdź do świata, gdzie wszystko jest możliwe — wspinanie się na drabinach między chmurami, szybowanie na grzbiecie ptaka do fantastycznego miasta zegarów, wyprawa na statku piratów i o wiele więcej.

To niezwykła, cudownie ilustrowana i pięknie rymowana podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: czym jest książka?

To magiczny, poetycki i inspirujący hołd złożony książkom przez wspaniałego brazylijskiego ilustratora Ośmiornicy na dachu, nagrodzonego m.in. Złotym Medalem Independent Publishers Book Award.

 

Inne książki ilustratora

  

 

Patronaty medialne:

tvp   bliżej   miastoqlturkagaga bajkowir insp  

 

"Książka Brynne Barnes uczy dzieci wrażliwości, moralnych wartości i przede wszystkim wyobraźni. Zapraszamy do lektury!"  

 

"Książki nie mają skrzydeł to jedna z takich pozycji, która czaruje na każdym kroku. Bajeczne ilustracje, cudowne kolory i niesamowity tekst sprawiają, że jest to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych pozycji proponowanych przez Amberek. I – co równie urocze – opowiada o tym, co wszyscy kochamy – o książkach!"

Bajkowir

 

"Znakomita książka o tym, jak niesamowity świat kryje się w książkach. (...)

Historia jest naprawdę pięknie opowiedziana - rymy i słownictwo są bardo dobrze dobrane. Do tego wyjątkowe ilustracje autora (jego kreska zachwyciła nas już w "Ośmiornicy na dachu")".
Maluszkowe inspiracje

 

"W Książki nie mają skrzydeł ilustracje są niesamowite. Rogerio Coelho tworzy całostronicowe obrazy pełne światła, blasku i migotliwych detali. Ich niepowtarzalna stylistyka prowadzi czytelnika przez krainę książkowych baśni, bajek i opowieści. Nic dziwnego, bo ta książka jest właśnie o… książkach. (...)

Choć tekst pisany jest wierszem, roi się w nim od metafor i wydaje się być dość abstrakcyjny, to w połączeniu z ilustracjami nietrudno wytłumaczyć najmłodszym czytelnikom jego sens. A jest nim pochwała bogactwa, które skrywają w sobie książki. Zdecydowanie najbardziej wymowne jest zakończenie, w którym czytamy Książka jest tylko książką, gdy jej nikt nie czyta…."

Miasto Dzieci.pl