Najpiękniejszy ogródek Borsuka

Najpiękniejszy ogródek Borsuka

Tytuł oryginału: Badger’s Perfect Garden
Tłumaczenie: Magorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 271x276
Data wydania: 2024-03-07
EAN: 9788324181827
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Ciepła, podnosząca na duchu, ilustrowana barwami czterech pór roku opowieść o tym, że nie wszystko można zaplanować. I jeśli nawet los przynosi nam przykre niespodzianki, to po burzy nadejdą znowu dobre i piękne dni.
Borsuk tak bardzo chciał mieć najpiękniejszy ogródek. Wszystko dokładnie sobie obmyślił i zaplanował.
Od zeszłego lata zbierał i gromadził w idealnym porządku nasionka.
Na wiosnę z wielkim przejęciem rozpoczął prace. Przyjaciele pospieszyli mu z pomocą: razem pielili, grabili, aż wreszcie zasiali.
A potem świętowali. Borsuk nie mógł się doczekać: już widział swoje równiutkie rządki kwiatów i warzyw.
Aż przyszedł deszcz — to dobrze.
A potem burze i wichury — to niedobrze, bo porwały nasionka.

Borsuk zamknął się sam w domu i bardzo się martwił: – w tym roku nie będę miał najpiękniejszego ogródka...
A może jednak?

•  Wzruszająca zachęta dla dziecka – zwłaszcza dążącego do perfekcji – do niepoddawania się, niezrażania się niepowodzeniami.
•  Pochwała przyjaźni i wzajemnej pomocy.

Inne książki autorki

http://www.wydawnictwoamber.pl/co-wydajemy-strong-amberek-strong/ilustrowane-ksiazki-dla-dzieci/moge-wejsc,p979162628

Inne książki ilustratorki

Patronaty medialne:

 

"Ten picturebook jest jednak czymś więcej niż po prostu ładnymi obrazkami. (...)

Najpiękniejszy ogródek Borsuka to książka, która pokazuje, że nie zawsze musi iść wszystko po naszej myśli. Czasami – nawet ciężka praca, nie przyniesie wyczekiwanych efektów. Trzeba się z tym pogodzić i przejść do porządku dziennego.

Opowieść ma jednak pewien twist. Borsuk co prawda nie spełnił swojego zamierzenia, ale przypadkowo przyłożył łapkę do czegoś niezwykłego! Natura nie dała mu się poskromić, ale pokazała, że w swojej dzikiej i niekontrolowanej wersji może być jeszcze piękniejsza!"
Bajkochłonka

 

"Bardzo lubię, gdy bajeczki dla dzieci są kolorowe i przepełnione pozytywną energią. Taką właśnie pozycją jest Najpiękniejszy ogródek Borsuka, jedna z najnowszych przyjemności od Amberka, na którą nie mogę się napatrzeć!
Czytając Najpiękniejszy ogródek Borsuka uśmiech sam pojawia się na twarzy czytelnika. Bohaterowie są niezwykle uroczy, pomocni i barwni, a ich sympatyczny wygląd bardzo umila lekturę. Książeczka ładnie pokazuje przyjaźń pomiędzy zwierzątkami oraz zalety współpracy – wszak dzięki niej udało im się stworzyć coś pięknego! I to z zaletą dla wszystkich – wszak swoisty ogródek cieszy oczy każdego futrzaka (i czytacza).
Opowieść o Borsuku oraz jego ogródku nie jest zbyt długa – mieści się w zaledwie kilkudziesięciu zdaniach, co z pewnością ułatwi samodzielną lekturę młodszym czytelnikom. Co więcej, tekst jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze, a więc bez wątpienia niejeden maluch chętnie sięgnie po tę pozycję. Nie tylko ze względu na tekst, ale i bajecznie barwne i zjawiskowe ilustracje. Jak wspominałam we wstępie, nie mogę napatrzeć się na tę książeczkę i jestem pewna, że każdy, kto po nią sięgnie, zakocha się w niej bez pamięci! 
Najpiękniejszy ogródek Borsuka to kolejna wyśmienita opowiastka dla dzieci od Amberka. Duży format, piękne kolory oraz pozytywny tekst to przepis na idealną pozycję dla dzieci – a taką właśnie jest omawiana historyjka. Jeśli szukacie prezentu dla dziecka, wiosenno-letniej lekturki – wybierzcie Borsuka! Polecam z całego serducha!"
Bajkowir
 
 
 
"To jedna z najpiękniej zilustrowanych książek z serii "Amberek". Po prostu trudno oderwać od niej oczy".
Maluszkowe inspiracje

"Uwielbiam tę książkę, jako dorośli ludzie często zapominamy, że życie potrafi nas zaskoczyć i rozczarować. Ale równie szybko nadchodzą dni pocieszenia. Bardzo wartościowa i piękna książka dla małych, ale również dla tych większych".
@do_polowy_pelna
 

Inne książki autora

Mogę wejść? Najpiękniejszy ogródek Borsuka

Mogę wejść? ARNOLD MARSHA DIANE POH JENNIE

Kołysanka zimowa

Kołysanka zimowa KAULITZKI RAMONA IL., WHITE DIANE