Misie nie lubią się dzielić

Misie nie lubią się dzielić

Tytuł oryginału: Bears Don't Share
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 276x250
Data wydania: 2023-09-28
EAN: 9788324182220
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Przezabawna, tryskająca kolorowością pięknych ilustracji i humorem, pełna szalonych przygód książka o prawdziwej przyjaźni, która daje radość i szczęście tylko wtedy, kiedy dzielimy się z innymi.
Jesień iskrzy się kolorami, a w lesie zwierzęta przygotowują się do zimy. Miś i Wiewiórka wyruszają na poszukiwanie jedzenia. Jest tylko jeden problem: Miś wszystko, co zobaczy, zjada sam. Wiewiórka prosi, żeby się z nią podzielił, bo przyjaciele zawsze się dzielą i tylko wtedy razem się weselą! Ale Miś odpowiada: „Misie nie lubią się dzielić!”.
Czy Miś wreszcie poczuje, że „Misie lubią się dzielić!”?

• Ten oryginalny picturebook niesie mądre przesłanie o przyjaźni i umiejętności dzielenia się oraz walory edukacyjne dotyczące przygotowań leśnych zwierząt do zimy.
• Uczy dziecko empatii i rozwija jego spostrzegawczość.

Patronaty medialne:

"W temacie picturebooków, ta jesień zdecydowanie należy do Amberka. Świetni autorzy, kolorowe ilustracje, wspaniałe historie i piękne wydania! Aż chce się czytać maluchowi tak fajne książki.
(...)
Ta świetna historia z żartobliwym zakończeniem, ma dodatkowy smaczek w postaci edukacyjnej rozkładówki na końcu książki. Autorka tłumaczy w niej maluchom zachowanie misia z opowieści i wprowadza je w zagadnienie zimowej hibernacji. Wyjaśnia też, jak zimą radzą sobie inne, leśne zwierzęta, w tym wiewiórki.
Na uwagę zasługują też wspaniałe, bajecznie kolorowe ilustracje.
Gorąco polecam Wam ten tytuł!"
@bliskieczytanie

"Amberkowa, piękna, ciepła historia o przyjaźni, która daje radość i szczęście gdy potrafimy się dzielić. Barwne, nasycone ilustracje idealnie wpisują się w jesienny klimat co sprawia, że ta książka to obowiązkowa pozycja tej jesieni".
@czytam_dziecku

Inne książki autora