Kto się boi Lisa?

Kto się boi Lisa?

Tytuł oryginału: Fox in the Dark
Tłumaczenie: Aleksandra Struska-Musiał
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 271x276
Data wydania: 2024-01-11
EAN: 9788324182152
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Pięknie ilustrowana i rymowana, zabawna i wzruszająca książka o przyjaźni i umiejętności dzielenia się. Pomaga pokonać lęk przed nieznanym, który często jest tylko wytworem wyobraźni.

Łup-łup-łup!
Któż by to być mógł?

Kto boi się Lisa w ciemności?
Królik i Kaczor, i Myszka, i Owieczka. Wszyscy uciekają i chcą się schronić w domu Królika. Ale czy Lis jest naprawdę taki straszny, jak myślą?

•  Radosna zachęta do pomocy innym i dzielenia się, zaufania wobec innych i niepoddawania się lękowi.
•  Idealna książka na dobranoc – łagodne ilustracje uroczych postaci i zabawny rytmiczny tekst uspokoją i ukołyszą dziecko do snu.

To urocza, mądra, rymowana historia o tym, że strach ma wielkie oczy. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla przedszkolaka. Jest tak ciepła i pozytywna, że naprawdę zachwyci każde dziecko. I pomoże przepracować temat nocnych strachów i lęku przed nieznanym.
Maluszkowe inspiracje

Patronaty medialne:

 

"Zadałam więc pytanie, czego ta książka nas uczy. I wiecie, czego się dowiedziałam? Każdy powtarza, że lis jest zły, bo zjada ptaki, myszy, inne zwierzęta. Że należy go przepędzać. A każdy lis ma rodzinę, małe liski, które kocha, o które dba i które muszą jeść! To nie znaczy, że jest zły. Jak to rzekł mój podopieczny „Lis też człowiek”.
Ta lektura ma też wielką wartość terapeutyczną.
Pozwala oswoić strach przed tym, co nieznane, czego się dziecko obawia. Posłużyła mi jako punkt wyjściowy zarówno z córką bojącą się ciemności, jak i chłopcem z głęboką wadą wymowy i lękiem przed niepowodzeniem.
To, co jest niewątpliwym atutem książki wydanej w dziesięciu krajach to jej ilustracje. Oddające emocje, ale nie przerażające. Takie miękkie i ciepłe. Idealne do snu…"
Miasto dzieci

 

"Jest bosko ilustrowana. Tekst jest krótki i rymowany, w sam raz dla młodszych przedszkolaków".
Czym zająć Malucha?

 

"To bardzo przyjemna historia, która pokaże dzieciom, że strach towarzyszy nie tylko im, ale wielu innym osobom także, oraz że nie zawsze to, co wydaje się straszne, naprawdę takim jest. Czasem sprawia jedynie takie pierwsze wrażenie, tak jak Liski w tej opowieści - na początku budzące strach, w ostatecznym rozrachunku okazały się całkiem miłymi (i to dosłownie!) kompanami, którym daleko do bycia groźnymi.
Jak zwykle w przypadku książek wchodzących w skład serii Amberek mamy do czynienia z pięknym picturebookiem. Ilustracje naprawdę zachwycają, a że format jest całkiem spory, to są one odpowiednio wyeksponowane.
Książka zdecydowanie warta polecenia, przypadnie do gustu wielu młodym czytelnikom. My czytamy z dwuipółlatką, ale powinna spodobać się także starszym dzieciom".
Bajkowir

 
"Przepiękna książka z genialnymi ilustracjami. Bardzo popularna na forach poświęconych książkom dziecięcym i lubiana przez dzieci. Pokochana przez nas od pierwszego przeczytania :)

To urocza, mądra, rymowana historia o tym, że strach ma wielkie oczy. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla przedszkolaka.
(...)
Opowieść jest tak ciepła i pozytywna, że naprawdę zachwyci każdego przedszkolaka. I pomoże przepracować temat nocnych strachów i lęku przed nieznanym".
Maluszkowe inspiracje


"Książka ta pomaga nam pokonać lęk przed nieznanym, który często jest wytworem naszej wyobraźni. Pokazuje nam również jak ważna jest przyjaźń i pomoc drugiej osobie".
@do_polowy_pelna