katalog książek
Nasi autorzy

2013/2014

Nasze strony

Clive Cussler

Cussler Clive

Wielki Mistrz Przygody

Clive Cussler to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych pisarzy świata, barwna, wspaniała postać, legendarny nurek, żeglarz, poszukiwacz wraków zatopionych okrętów. Jest autorem światowych bestsellerów (Diabelskie Wrota, Sztorm, Dżungla, Strzała Posejdona, Zamachowiec) sprzedanych w kilkuset milionach egzemplarzy, tłumaczonych na ponad 30 języków i publikowanych w 105 krajach.

To jedyny autor, który od lat nie schodzi ze szczytu list bestsellerów. W każdym tygodniu jego książki są w pierwszej dziesiątce list „New York Timesa”. Na każdą jego nową powieść czekają niecierpliwie wierni fani. I z każdą powieścią zdobywa nowych czytelników w każdym wieku.

 

 

CLIVE CUSSLER – JEDEN Z NAJSŁAWNIEJSZYCH PISARZY ŚWIATA

Świetne, inteligentne, dynamiczne powieści Cusslera są jedynym w swoim rodzaju fenomenem wydawniczym. Od czterdziestu lat są przyjmowane z niesłabnącym uznaniem przez fanów i krytykę na wszystkich kontynentach. Przygody ich bohaterów śledzi z zapartym tchem prawie miliard czytelników na całym świecie. Nazwisko Cusslera stało się symbolem literatury rozrywkowej na najwyższym poziomie. Jego sukcesu nie powtórzył żaden ze współczesnych pisarzy. Do Polski powieści Cusslera wprowadziło Wydawnictwo AMBER. W 1992 roku ukazał się Vixen 03. W następnych latach AMBER opublikował wszystkie tytuły pisarza.

Chcę bawić czytelników i zapewnić im dobrą rozrywkę. Clive Cussler

 

CLIVE CUSSLER – UOSOBIENIE PRZYGODY 

Clive Cussler to arcyciekawa, barwna i niezwykle sympatyczna postać. Sam mówi o sobie, że jest nałogowym poszukiwaczem - zaginionych okrętów, samolotów, parowozów, ludzi. Milioner, podróżnik, który zwiedził wszystkie kontynenty, zawodowy nurek, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków słynnych statków i okrętów, autorytet w dziedzinie żeglugi morskiej, jest uosobieniem przygody i fascynującego świata, jaki znamy tylko z książek i ekranów kin.

 

CLIVE CUSSLER – PŁETWONUREK

To właśnie żądza przygód sprawiła, że w czasie wojny w Korei Cussler zaciągnął się do sił powietrznych. Stacjonując na Hawajach, zaczął nurkować. Produkcja sprzętu podwodnego była wówczas jeszcze w powijakach. Cussler wraz z przyjaciółmi sam konstruował wodoszczelne osłony kamer, kusze, pływaki. Nie było wtedy jeszcze kursów dla płetwonurków, nie było instruktorów, nie trzeba było mieć licencji. Ale też nie wiadomo było, czym grozi zejście pod wodę. Większość nurków sportowych nawet nie słyszała o wymaganym czasie dekompresji. „Prawdziwy cud, że żaden z nas nie doświadczył groźnych obrażeń..." - wspomina Cussler.

 

CLIVE CUSSLER – DYREKTOR KREATYWNY WIELKIEJ AGENCJI REKLAMOWEJ... I SPRZEDAWCA W SKLEPACH ZE SPRZĘTEM PODWODNYM

Dopiero po powrocie do Stanów zdobył licencję płetwonurka. Wkrótce kupił stację benzynową i urządził jej taką promocję, że zaproponowano mu pracę copywritera w znanej agencji reklamowej. Szybko awansował, ale równie szybko zrezygnował z wysokiego stanowiska dyrektora kreatywnego, by zatrudnić się jako sprzedawca w skromnej sieci sklepów ze sprzętem podwodnym. Postanowił bowiem zająć się pisaniem morskich opowieści. „Właściciele sieci sklepów Aquatic Center z pewnością długo się zastanawiali, czy nie mają do czynienia z wariatem - skoro chcę podjąć u nich pracę za 400 dolarów miesięcznie, porzucając kierownicze stanowisko w krajowej agencji reklamowej z pensją 2000 dolarów". Właśnie w Aquatic Center, w porze lunchu, kiedy nie było klientów, Cussler siadał przy karcianym stoliku na zapleczu sklepu i pisał na małej przenośnej maszynie książkę. Była to Afera śródziemnomorska. Powieść z początku odrzuciło kilka wydawnictw, ale potem... „Podpisałem umowę z nowojorskim agentem literackim i z prawdziwym żalem rozstałem się ze sklepami Aquatic Center, żeby rozpocząć nowe życie jako pisarz. Pisanie tak mnie wciągnęło, że doszedłem do wniosku, że znalazłem wreszcie swoje miejsce."

To był początek kariery, która przeszła najśmielsze oczekiwania początkującego pisarza. Każda powieść Cusslera stawała się superprzebojem. Hollywood zaproponowało mu 10 milionów dolarów za prawa do ekranizacji Wydobyć „Titanica", ale Cussler odrzucił ofertę... Książka przyniosła mu jednak sukces, dzięki któremu miał wreszcie czas i pieniądze, żeby zająć się poszukiwaniem zaginionych okrętów.

 

CLIVE CUSSLER – TWÓRCA NUMA

Wtedy powstała NUMA. National Underwater and Marine Agency, którą Cussler powołał do życia i której jest prezesem, to fundacja badająca historię katastrof morskich i wraków okrętów. Wraz z zespołem ochotników NUMA pisarz prowadził podwodne ekspedycje i odnalazł ponad 65 zatopionych słynnych jednostek, w tym wrak konfederackiej łodzi podwodnej CSS „Hunley", który przez lata rozpalał wyobraźnię miłośników morskich tajemnic. Własne podwodne poszukiwania Cussler przedstawił w relacji Podwodni łowcy. Porywający opis prawdziwych wydarzeń i odkryć czyta się jak jedną z jego bestsellerowych powieści. Na podstawie książki powstał film dokumentalny, emitowany również w Polsce na kanale National Geographic.

 

CLIVE CUSSLER – LAUREAT LICZNYCH NAGRÓD I... DOKTORATU

Po opublikowaniu Podwodnych łowców Cussler otrzymał w 1997 roku doktorat State University of New York Maritime College. Był to pierwszy taki wypadek w historii uczelni od jej założenia w 1874 roku. „Spodziewałem się stopnia honorowego, ale byłem kompletnie zaskoczony tytułem doktora przyznanym mi w uznaniu dla moich dokonań w dziedzinie badań podmorskich" - twierdzi pisarz. Cussler jest członkiem National Society of Oceanographers, Royal Geographic Society i New York Explorers Club, a także laureatem Lowell Thomas Award przyznanej mu przez New York Explorers Club za wybitny wkład w podwodne badania.

 

CLIVE CUSSLER I PODMORSKIE POSZUKIWANIA

„Żeby podjąć poszukiwania zaginionego statku, indiańskiego grobowca, sztab złota, srebrnych monet czy porcelanowych nocników nie trzeba ciężarówek pełnych specjalistycznego sprzętu. Nie trzeba spadku w wysokości miliona dolarów. Potrzeba tylko ofiarności, wytrwałości, a także trzymania na wodzy wyobraźni, by nie gonić za tym, co nierealne...", mawia Cussler. I jest tego najlepszym przykładem. Większość kosztów wypraw NUMA Cussler pokrywa sam, z własnych honorariów, nie korzystając z żadnych subwencji. „Mój księgowy i zapewne urząd skarbowy uważają, że brak mi piątej klepki, ponieważ popełniam szaleństwa, nie mając z tego żadnej konkretnej korzyści, żadnego zysku." Cussler nie próbuje zarabiać nawet na reportażach, filmach czy zdjęciach ze swoich ekspedycji. Wszystkie znalezione przedmioty fundacja przekazuje muzeom. on sam zarabia w inny sposób. Nagrodą Cusslera - jak twierdzi - są nieporównywalne z niczym emocje podwodnych łowów i satysfakcja z dokonanego odkrycia.

 

CLIVE CUSSLER – KOLEKCJONER STARYCH SAMOCHODÓW

Clive Cussler to zapalony kolekcjoner starych samochodów. W swojej posiadłości w Kolorado zgromadził 105 modeli europejskich i amerykańskich starych aut! Wśród tej imponującej liczby jest Cord L-29 z 1932 roku, Allard J2X z 1952, Jaguar XK 120 z 1954, luksusowe limuzyny z lat 20. i 30. Pisarz nigdy nie zdradził, ile dokładnie kosztowała go cenna kolekcja. „Kiedy dostaję duży czek - żartuje, - za połowę kupuję samochód." Cussler należy do światowej elity kolekcjonerów. Jego auta biorą udział w najbardziej prestiżowych konkursach, gdzie rywalizują z samochodami innych słynnych pasjonatów. Do ich grona należą m.in. aktor Nicolas Cage i gospodarz popularnego talk shaw Jay Leno. „Nie próbuję nikogo pobić - mówi Cussler. -  Ale jestem ciekawy, jak sędziowie ocenią mój samochód." Po raz pierwszy Cussler zaprezentował swoje samochody na konkursie w 1980 roku. Wystawił wtedy dwa modele: Avions Voisin z 1936 roku i Hispano-Suiza z 1925. „Nigdy mi nie zależało, żeby mój samochód dostał 100 punktów - twierdzi pisarz. - Chcę po prostu, żeby te piękne maszyny znowu ożyły." Jak każdy kolekcjoner Clive Cussler ma także swoje niezrealizowane marzenie. Jest nim Bugatti Royale. „Wyprodukowano tylko sześć egzemplarzy. Na aukcjach osiągają cenę do 20 milionów dolarów." Na pytanie, co sprawia mu większą satysfakcję - pojawienie się jego nazwiska na liście książkowych bestsellerów, czy wygrana jego samochodu w konkursie - Clive Cussler odpowiada: „Jeśli moje nazwisko nie pojawiłoby się na liście bestsellerów, nie mógłbym kupić samochodów."

 

CLIVE CUSSLER A DIRK PITT

Autentyczne przeżycia autora przypominają najbardziej fascynujące przygody Dirka Pitta, bohatera wielu powieści Cusslera, nurka i poszukiwacza przygód, alter ego pisarza, jednej z najbardziej znanych i lubianych współczesnych postaci literackich. „W postaci Dirka Pitta jest coś ze mnie, a ja mam w sobie coś z niego - wyznaje Cussler, którego syn, członek ekipy NUMA i współautor powieści Czarny wiatr i Skarb Czyngis-chana ma na imię Dirk. - Każdy z nas ma sześć stop i trzy cale wzrostu. Jego oczy są tylko trochę bardziej zielone niż moje. I oczywiście, Dirk oczarowuje kobiety, odnosząc na tym polu większe sukcesy niż ja. Mamy to samo upodobanie do przygód, choć on osiąga znacznie więcej: ja na przykład nigdy nie wyciągnąłem z dna „Titanica". Ani nie uratowałem prezydenta. Nigdy też nie znalazłem wielkiego skarbca Inków u źródeł podziemnej rzeki. Ale i ja próbowałem paru szalonych rzeczy, jak włóczenie się po bagnach w poszukiwaniu starych armat albo huśtanie się na fali w małej łódce przy sztormie o sile ośmiu stopni (bo właśnie wtedy, jak wiadomo, najłatwiej jest odnaleźć zatopioną łódź podwodną). W wieku pięćdziesięciu lat pojechałem na rowerze przez Góry Skaliste i wielką pustynię do Kalifornii, mając lat pięćdziesiąt pięć, usiadłem po raz pierwszy za sterami szybowca, po sześćdziesiątce spróbowałem skoku na banjee." Żaden inny pisarz nie mógłby powiedzieć o sobie podobnych rzeczy. A Cussler przyznaje: „Większość znanych mi autorów, kiedy pytam, czym zajmują się oprócz pisania, patrzy na mnie jakbym był pomylony. Nie mogą uwierzyć, że istnieją w życiu inne zajęcia niż wymyślanie fabuł, promocja książek, kłótnie z wydawcami i targowanie się o jak najwyższe honoraria w agencjach autorskich".

 

CLIVE CUSSLER – NAJSYMPATYCZNIEJSZY SPOŚRÓD NAJSŁAWNIEJSZYCH PISARZY ŚWIATA

Clive Cussler to urodzony gawędziarz, który ze swadą opowiada o swoich podmorskich ekspedycjach, o swoich pasjach. Rozmowa z tym współczesnym poszukiwaczem przygód jest naprawdę emocjonująca, a jego wyjątkowe doświadczenia przypominające fabułę najlepszej powieści sensacyjnej rozpalają wyobraźnię.

 

CLIVE CUSSLER – MISTRZ AKCJI I PRZYGODY

Własne doświadczenia, które pozwalają Cusslerowi tworzyć prawdopodobną fabułę powieści, i talent literacki mistrza błyskawicznej akcji i zaskakującej intrygi zadecydowały o bezprecedensowym sukcesie pisarza, którego nazwisko weszło na stałe do klasyki światowej literatury popularnej.

Piszę dla czytelników. Książka ma się im podobać. Nie muszą się zastanawiać, co jest prawdą, a co wyobraźnią. Clive Cussler

Zobacz video

Książki tego autora:

SZPIEG

2014-02-18

Cussler Clive

SZPIEG

Nowy światowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu Isaac Bell po POŚCIGU i ZAMACHOWIEC

SKARBY GROBOWCÓW

2013-11-19

Cussler Clive
Perry Thomas

SKARBY GROBOWCÓW

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu Fargo

ZABÓJCZE WIBRACJE

2013-10-15

Cussler Clive

ZABÓJCZE WIBRACJE

Słynny bestseller Wielkiego Mistrza Przygody

ZAMACHOWIEC

2013-07-31

Cussler Clive

ZAMACHOWIEC

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu Isaac Bell

STRZAŁA POSEJDONA

2013-05-07

Cussler Clive

STRZAŁA POSEJDONA

Nowy bestseller z Dirkiem Pittem Wielkiego Mistrza Przygody

DŻUNGLA

2013-01-22

Cussler Clive
Du Brul Jack

DŻUNGLA

Nowy światowy bestseller z serii „Oregon” Wielkiego Mistrza Przygody

VIN FIZ

2012-11-13

Cussler Clive

VIN FIZ

Pierwsza powieść dla dzieci Wielkiego Mistrza Przygody

SZTORM

2012-10-16

Cussler Clive
Brown Graham

SZTORM

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody

BŁĘKITNE ZŁOTO

2012-08-09

Cussler Clive
Kemprecos Paul

BŁĘKITNE ZŁOTO

Tom 2 cyklu Z archiwów NUMA opanowanym żądzą władzy

DIABELSKIE  WROTA

2012-06-12

Cussler Clive
Brown Graham

DIABELSKIE WROTA

Powieść z Kurtem Austinem – najsłynniejszym obok Dirka Pitta bohaterem Cusslera – z Top 5 „New York Timesa”

VIXEN

2012-05-15

Cussler Clive

VIXEN

Klasyka literatury przygodowej z Dirkiem Pittem

WĄŻ

2012-04-17

Cussler Clive
Kemprecos Paul

WĄŻ

Bestseller Wielkiego Mistrza Przygody otwierający cykl Z archiwów NUMA

KRÓLESTWO

2012-02-09

Cussler Clive
Blackwood Grant

KRÓLESTWO

Nowe przygody Sama i Remi Fargo, których pasja poszukiwania skarbów prowadzi do nadzwyczajnych odkryć i śmiertelnego ryzyka: od Tybetu, Nepalu, Indii i Chin po Bułgarię

SKARB

2011-12-08

Cussler Clive

SKARB

Akcja, przygoda i starożytna zagadka w jednym z największych bestsellerów z Dirkiem Pittem Wielkiego Mistrza Przygody

ŚWIT PÓŁKSIĘŻYCA

2011-10-18

Cussler Clive
Cussler Dirk

ŚWIT PÓŁKSIĘŻYCA

Rok 327 n.e. Rzymska galera z niezwykłym ładunkiem zostaje zaatakowana przez piratów.

ZŁOTO INKÓW

2011-08-18

Cussler Clive

ZŁOTO INKÓW

Akcja, przygoda i zagadka w klasycznym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem

ZAGINIONE IMPERIUM

2011-06-14

Cussler Clive

ZAGINIONE IMPERIUM

Eksplozja akcji,tempa i nowa elektryzująca przygoda poszukiwaczy skarbów Samai Remi Fargo w drugiej powieści z nowego cyklu.

ZABÓJCZE WIBRACJE

2011-03-15

Cussler Clive

ZABÓJCZE WIBRACJE

Jeden z najsłynniejszych bestsellerów Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem!

ZŁOTO SPARTAN

2011-01-25

Cussler Clive
Blackwood Grant

ZŁOTO SPARTAN

Nowa seria z nowymi bohaterami w niebezpiecznym wyścigu po legendarny skarb

CYKLOP

2010-12-02

Cussler Clive

CYKLOP

Słynny bestseller Wielkiego Mistrza Przygody

POŚCIG

2010-10-26

Cussler Clive

POŚCIG

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z nowym bohaterem na miarę Dirka Pitta i Jamesa Bonda

MEDUZA

2010-08-05

Cussler Clive
Kemprecos Paul

MEDUZA

Kurt Austin w śmiertelnym wyścigu o udaremnienie globalnego spisku w bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody

OPERACJA HF

2010-06-24

Cussler Clive

OPERACJA HF

Śmiercionośny plan straszliwej katastrofy w słynnym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem

MILCZĄCE MORZE

2010-04-15

Cussler Clive
Du Brul Jack

MILCZĄCE MORZE

Nowa straceńcza misja "Oregona" w bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody

ATLANTYDA ODNALEZIONA

2010-03-22

Cussler Clive

ATLANTYDA ODNALEZIONA

Dirk Pitt na tropie starożytnej tajemnicy i współczesnego spisku

NA DNO NOCY

2010-02-09

Cussler Clive

NA DNO NOCY

Dirk Pitt w wyścigu z czasem o przyszłość Ameryki w jednym najgłośniejszych bestsellerów Wielkiego Mistrza Przygody

KORSARZ

2009-11-27

Cussler Clive
Du Brul Jack

KORSARZ

Szalona akcja, zagadka sprzed wieków i śmiałe wyczyny załogi „Oregona"

POTOP

2009-10-06

Cussler Clive

POTOP

Szaleniec gotowy zgładzić tysiące ludzi i Dirk Pitt w najbardziej fascynującej przygodzie

STATEK ŚMIERCI

2009-07-29

Cussler Clive
Du Brul Jack

STATEK ŚMIERCI

Biblijna plaga, straceńcza misja i akcja non stop w najnowszej odsłonie przygód „Oregona"

ARKTYCZNA MGŁA

2009-04-14

Cussler Clive
Cussler Dirk

ARKTYCZNA MGŁA

Zabójczy sekret Arktyki i groźba dla współczesnego świata, której zapobiec może tylko Dirk Pitt

ZŁOTY BUDDA

2009-01-29

Cussler Clive
Dirgo Craig

ZŁOTY BUDDA

Zaginione starożytne dzieło sztuki, nowoczesna tajna broń i akcja non stop w pierwszej odsłonie przygód „Oregona"

VIXEN 03

2008-11-29

Cussler Clive

VIXEN 03

Dirk Pitt w pojedynku z szaleńcem, który chce zniszczyć świat straszliwą bronią biologiczną

WYBRZEŻE SZKIELETÓW

2008-09-30

Cussler Clive
Du Brul Jack

WYBRZEŻE SZKIELETÓW

Zaginiony diamentowy skarb, tajemnice morskich głębin i załoga „Oregona" na tropie diabolicznego spisku

LODOWA PUŁAPKA

2008-01-14

Cussler Clive

LODOWA PUŁAPKA

Słynny bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem

SKARB CZYNGIS-CHANA

2007-05-14

Cussler Clive
Cussler Dirk

SKARB CZYNGIS-CHANA

Legendarny skarb i Dirk Pitt w walce o ocalenie świata przed katastrofą

Książki na które czekamy
Veronica Roth CZTERY

 

[ 7 października 2014]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Początek trylogii Niezgodna, największego przeboju literatury młodzieżowej

 

Zanim Tobias poznał Tris…

CARL-JOHAN VALLGREN Człowiek, który zostawił po sobie cień

 

[18 września 2014]

   

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

„Szaleńcza pogoń za nieuchwytną istotą zła w genialnym skandynawskim kryminale noir.”

„SVENSKA DAGBLADET”

 

Tong Cuong Valerie PRACOWNIA NAPRAWIANIA ŻYCIA

 

[23 września 2014]

 

 

 

 

 

 

  

 

  

 

 

 

 

 

Troje zdesperowanych ludzi, tajemniczy mężczyzna i jego Pracownia.
Czy druga szansa jest naprawdę możliwa?

Delaporte Claire PERFEKCYJNA NIE ISTNIEJE, NO I CO Z TEGO?

 

[23 września 2014]

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po tej lekturze każda mama rozbawiona do łez i wyluzowana pomyśli: „jak dobrze, że jestem taką fajną matką”.

 

Wilson Cathy BYŁAM ŻONĄ SERYJNEGO MORDERCY

 

[25 września 2014]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szokująca opowieść kobiety, która przeżyła małżeństwo z jednym z najbardziej przerażajacych seryjnych morderców

Linkownia
O Wydawnictwie
About us - English version
Nasi Partnerzy
Panel logowania
zaloguj się
zarejestruj się
przypomnij hasło
Regulamin sklepu
© Wydawnictwo AMBER 2010 – wszystkie prawa zastrzeżone
Tworzenie stron www: Visualteam