Ośmiornica na dachu

Ośmiornica na dachu

Tytuł oryginału: Roof Octopus
Tłumaczenie: Katarzyna Huzar-Czub
Ilość stron: 32
Rodzaj: oprawa twarda, pełny kolor
Format: 225x276
Data wydania: 2019-04-04
EAN: 9788324169788
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Książka nagradzanego ilustratora, wyróżnionego w 2017 Złotym Medalem Independent Publisher Book Award – nagrody niezależnych wydawców.

 


Kiedy mała Nora słyszy cichutkie stuk, puk w okno, nie spodziewa się, że na dachu domu siedzi wielka ośmiornica. Ośmiornica okazuje się bardzo sympatyczna, pomaga wszystkim mieszkańcom i Nora szybko się z nią zaprzyjaźnia. Ale pewnego ranka ośmiornica znika… Na szczęście zjawia się znowu… I to w jeszcze bardziej niespodziewanym miejscu!

 

„Czy może być coś bardziej uroczego niż wielka i przyjacielska ośmiornica? Zwłaszcza w tak uroczej opowieści i na tak pięknych, dynamicznych ilustracjach”. „Kirkus Reviews”

 

Inne książki ilustratora

 

Patronaty medialne:

tvp   bliżej  miastoqlturkagaga bajkowir insp  

"Przecudna graficznie, nieco abstrakcyjna opowieść o tym, ze w pewnym mieście, na pewnym domu pojawiła się ośmiornica. Zaniepokojeni mieszkańcy zastanawiali się co z nią począć, a gdy postanowili poczekać na rozwój sytuacji okazało się, że niespodziewana lokatorka jest bardzo dobrze wychowana i bardzo pomocna. Ładne, tak po prostu"
Prowincjonalna Nauczycielka

 

"Kolejna cudowna książka, miłość od pierwszej lektury. Zarówno treść, jak i ilustracje bardzo w naszym guście. O sile wyobraźni, o sile wiary w to, co pozornie niemożliwe i o tym, jakie to może być ważne. Ta książka przypomina o tym, żeby czasami warto spróbować nieco oderwać się od ziemi, nie brać wszystkiego zbyt dosłownie, przenieść się do świata marzeń. Nieco dystansu nigdy nie zaszkodzi :)"
Maluszkowe inspiracje