Pestka i Jajko

Pestka i Jajko

Tytuł oryginału: Pip & Egg
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 250x276
Data wydania: 2023-06-13
EAN: 9788324182114
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Ciepła i wzruszająca, pięknie ilustrowana książka o przyjaźni silniejszej niż wszelkie przeciwności i rozstania.

Pestka i Jajko dobrali się jak w korcu maku i przyrzekli sobie przyjaźń na całe życie. Razem bawili się i cieszyli.
Aż pewnego dnia Pestce wyrosły korzenie i pędy i nie mogła już biegać, pływać ani nawet ruszyć się z miejsca. Jajko zostało z nią i razem wymyślali nowe zabawy.
Aż pewnego dnia Jajko przestało być jajkiem, bo wyrosły mu skrzydła, które uniosły je ku niebu w najpiękniejsze miejsca na świecie.
Jak ich przyjaźń przetrwa przez całe życie?

Pestka i Jajko pokazuje dziecku, że przyjaźń rodzi się z podobieństw, wspólnych zainteresowań, ale kształtuje się i trwa dzięki wyrozumiałości, cierpliwości, zaufaniu, wierności i lojalności.

Patronaty medialne:

 bliżej  

 

"Ta ciepła bajka podpowiada dzieciom, że przyjaźń zrodzona z podobieństwa (chociażby w tej samej przedszkolnej grupie), będzie z czasem nieuchronnie się zmieniać. Że zmieniać się będzie wygląd przyjaciela, jego zainteresowania i wybory. Że być może nadejdzie czas dłuższej rozłąki… Ale jeśli w sercach przyjaciół będzie zrozumienie, cierpliwość i wsparcie, to ich uczucie nie tylko nie przeminie, ale wzmocni się i rozkwitnie".
@bliskieczytanie
 

"Ilustracje Davida Litchfielda do tej opowieści są oszałamiająco piękne: bogate w drobne szczegóły i fakturę, a sposób, w jaki wykorzystuje światło i cień, tworząc atmosferę i skupiając się na Jajku w mieście, jest naprawdę magiczny.
Z pewnością książka przeszła  moje najśmielsze oczekiwania. Jest nie tylko wyjątkowo napisana i zilustrowana, ale także ukazuje fantastyczną reprezentacją pięknej przyjaźni. Autorzy pokazali  niesamowity cykl zmian i emocji w tak niesamowicie oryginalny sposób. Piękna!"
Reading My Love

"To była miłość od pierwszego wejrzenia! Amberki od lat zajmują na naszych półkach bardzo istotne miejsce. Tym bardziej się cieszę, że właśnie do nich dołączyło, takie oto graficzne cudo. Absolutnie zachwycające ilustracje, w połączeniu w mądrym, pełnym wrażliwości tekstem tworzą nam książkę, którą każdy powinien mieć.
(...)
To przepiękna historia prawdziwej przyjaźni, która mimo najróżniejszych zmian i upływu czasu ciągle trwa. Uświadamia małemu czytelnikowi, że wszystko podlega przeobrażeniom. Nawet najlepszy przyjaciel rosnąć, nabierając doświadczeń, ucząc się w końcu się zmieni. Nas też to dotyczy. Każdego dnia coś się w nas zmienia. Jeśli jednak to, co nas łączy jest wartościowe i silne - przetrwamy! To wspaniały przykład na to, aby dbać o te najcenniejsze relacje i nie bać się tego, że ewoluują".
@biblioteka.malych.czytaczy

 

"Książka AlexaLatimera i Davida Litchfielda to piękna i gruntownie przemyślana opowieść o dojrzewaniu przyjaźni, rozpoczynającej się fascynacją wspólnymi zainteresowaniami i podobnym wyglądem, a kończącej się emocjonalną bliskością, pełną wyrozumiałości, która przetrwa przeciwności i rozstania. Ciepła i wzruszająca, skierowana jest zarówno do dzieci w wieku przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym. Mimo krótkiej treści publikacja przedstawia szereg emocji, które towarzyszą nie tylko bohaterom, ale i ludziom w codziennym życiu. Spisana przystępnym językiem, skłoni również do refleksji, a serdeczni bohaterowie zaskarbią sobie przychylność niejednego malca i pomogą ukształtować jego rozwój społeczny.

Największym atutem książki są jednak jej ilustracje, rozbudowujące fabułę. Stonowane, pełne uroku i baśniowej perspektywy, zachęcają do sięgnięcia po tę pozycję.

Motyw przyjaźni pojawia się w wielu książkach wydawnictwa AMBEREK. Jeśli je znacie i kochacie, opowieść o Pestce i Jajku jest kolejną obowiązkową lekturą. Jeśli jednak pozostałe tytułu wydawnictwa nic Wam nie mówią, przeczytajcie historię nietypowych przyjaciół. Gwarantuje, że wciągnie bez reszty, gdyż to perełka wśród ostatnio wydanych książek".

MiastoDzieci.pl