Gdzie jest kameleon?

Gdzie jest kameleon?

Tytuł oryginału: Invisible Lizard
Ilość stron: 40
Rodzaj: twarda, pełny kolor
Format: 225x276
Data wydania: 2019-05-29
EAN: 9788324169481
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)

Nagroda dla najlepszej książki dziecięcej magazynu „Creative Child” 2018

 

Pięknie ilustrowana kolorami tropikalnej dżungli, zabawna i ciepła opowieść o przyjaźni.

 

Napoleon jest najpiękniej wystrojonym stworzeniem w dżungli. A mimo to nie ma przyjaciół. Dlaczego? Bo nikt go nie widzi! Wiadomo, że kameleony zmieniają kolor i upodabniają się do otoczenia. Napoleon jest właściwie niewidzialny, więc próbuje wszystkiego, żeby zwrócić na siebie uwagę. Czy mu się to uda?

A ty czy dostrzeżesz kameleona?

 

Patronaty medialne:

tvp   bliżej  miastoqlturkagaga bajkowir insp  

 

Kameleon o wdzięcznym imieniu Napoleon jest najpiękniej wystrojonym zwierzakiem tropikalnej dżungli, jednak mimo to nie ma przyjaciół. Mało tego – nikt go nawet nie widzi! Idealnie wtapia się w konar drzewa i na wszelkie sposoby próbuje zwrócić na siebie uwagę.Napoleon posuwa się do ryzykownych kroków, żeby tylko dostrzegły go inne zwierzęta. Czy w końcu osiągnie cel? A czy Ty będziesz w stanie dostrzec pięknego kameleona?

„Gdzie jest Kameleon?” to jedna z tych krótkich i zabawnych historyjek, która świetnie pobudza dziecięcą wyobraźnię. To opowieść okraszona pięknymi, tropikalnymi ilustracjami, które dodają książce tajemniczości.

Ma w sobie to, czego szukają najmłodsi czytelnicy: zabawne obrazki, prostą historię, śmieszne odgłosy zwierząt. Zmusza do skupienia oraz dostrzegania detali. To świetny sposób na rozwijanie małych, chłonnych umysłów.

Książka inna niż wszystkie. Opowieść o przyjaźni i upartym dążeniu do celu. Myślę, że spodoba się zarówno najmłodszym, jak i starszym czytelnikom. Z uwagi na ilość tekstu, poleciłabym ją dzieciom w wieku do lat 3.

 

"Ciekawa historyjka o kameleonie, który bardzo chce zdobyć przyjaciół, jednak nie do końca mu się to udaje, bo ciągle wtapia się w tło. (...) Świetne ilustracje ma ta książka".
Maluszkowe inspiracje