Miś Tuliś bawi się w chowanego

Miś Tuliś bawi się w chowanego

Tytuł oryginału: Hugless Douglas Plays Hide-and-Seek
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 271x276
Data wydania: 2022-05-20
EAN: 9788324178070
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Seria MIŚ TULIŚ

Tego Misia o wielkim sercu kochają dzieci w 30 krajach!

Miś Tuliś uwielbia się chować, ale jest za duży i zawsze jego najłatwiej znaleźć.
Zasmucony, chce dać za wygraną. Wtedy Owieczka proponuje, żeby nie przerywał zabawy, tylko spróbował szukać, a ona mu pomoże.
Tuliś jak zwykle całym sercem i z ogromnym przejęciem zabiera się do szukania.

Co z tego wyniknie? Wiele niezwykłych, nieoczekiwanych i przezabawnych przygód.
To dopiero będzie zabawa!
I wspaniała lekcja dla dziecka – co ma robić, kiedy naprawdę się zgubi.
 

Cudownie ilustrowana serii o Misiu Tulisiu, sprzedanej w 2 milionach egzemplarzy!

 

Dzieci i rodzice już znają Misia Tulisia, który jest spragniony miłości i czułości. Ma tyle przytuleń-że-aż na każdą okazję i dla każdego.
Przeżyli z nim pierwszy dzień w przedszkolu, martwili się z nim, jak coś przeskrobał. Przeżywali z nim święta Bożego Narodzenia i budzenie się wiosny. Szukali z nim i znajdowali prawdziwych przyjaciół.

Teraz Miś Tuliś pierwszy raz bawi się w chowanego. Jest przejęty – jak zwykle – i bardzo mu się podoba chowanie i podglądanie, czy ktoś nie idzie. Niestety nie bardzo mu się udaje, bo jest za duży i gdziekolwiek się ukryje, pierwszy jest znaleziony.
Zawsze! Zniechęcił się, posmutniał i chce dać za wygraną, ale od czego są przyjaciele?
„To może lepiej szukaj ze mną” – proponuje Owieczka – „stworzymy świetną drużynę”.
Miś z jeszcze większym entuzjazmem zabiera się do szukania. I nawet już myśli, że w szukaniu to jest na pewno dobry. Choć jak to Tuliś – przy nadmiarze zapału może sporo napsocić i znaleźć wcale nie tych, którzy się chowali...

Jak zwykle będzie mnóstwo przygód, mnóstwo śmiechu i mnóstwo wspaniałej zabawy... A nawet dreszczyk emocji, bo w pewnym momencie ktoś naprawdę się zgubi. Ale ponieważ ten ktoś jest rozsądny, to wie, co robić w takich wypadkach – trzeba wrócić na miejsce, z którego się wyszło...

„Miś Tuliś bawi się w chowanego” to nie tylko wzruszająca, radosna, przezabawna, pięknie ilustrowana opowieść Davida Mellinga o najbardziej przytulaśnym misiu na świecie i najlepszych, najżyczliwszych przyjaciołach, ale również wspaniała lekcja dla dziecka – co ma robić, kiedy naprawdę się zgubi.

 

Pozostałe tomy serii:

   

     

 http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/ilustrowane-ksiazki-dla-dzieci/mis-tulis-piecze-ciasteczka,p922719904 Miś Tuliś i bajki na dobranoc

 

 

Patronaty medialne:

tvp   bliżej miastoqlturkagaga  insp 

"Muszę przyznać, że byłam bardzo ciekawa tego dziecięcego bohatera i chciałam sprawdzić, za co tak bardzo kochają go dzieci w różnych krajach na świecie. Ja mogłabym pokochać go za samo jego imię - Tuliś - brzmi tak uroczo, aż chce się właściciela tego imienia wziąć w ramiona i nigdy z nich nie wypuścić.
(...)
Oprócz poruszenia tematu zabawy w chowanego i dostarczeniu nam wszystkim ciekawego, znanego, choć nieco już zapomnianego sposobu na spędzanie czasu przez dzieci, autor także podpowiada, co młody czytelnik powinien zrobić, gdy zgubi się i niespodziewanie odłączy od swoich towarzyszy. Zatem także w tej części David Melling połączył ciekawą opowieść, z łatwością skupiającą na sobie uwagę dzieci, z wartościowym przesłaniem.
(...)

Miś Tuliś bawi się w chowanego to kolejna ciekawa opowieść o popularnym w dziecięcym świecie bohaterze. Jeśli wasze dzieci jeszcze go nie znają, koniecznie musicie to zmienić. Jeśli już mieli okazję go polubić, na pewno jego przygody podczas zabawy w chowanego wywołają u nich wiele pozytywnych emocji, pozostawiając cenne rady i inspirując do kolejnych, wspaniałych zabaw z dala od komputera, telewizji i wszechobecnego Internetu".
Bajkowir

 

"Każdy kolejny Miś Tuliś to gwarancja dobrej zabawy dla 3-latków. (...) To dobry materiał, żeby poruszyć z dzieckiem temat zagubienia się i co w takiej sytuacji robić - takie tematy warto przepracować z dzieckiem, oby nigdy z tych rad nie musiało korzystać".
Maluszkowe inspiracje