Jeden hamak dla dwóch / Głowa do góry! / Razem na scenę! / Jaki trudny wybór! - Seria Uczę się… (pakiet)

Jeden hamak dla dwóch / Głowa do góry! / Razem na scenę! / Jaki trudny wybór! - Seria Uczę się… (pakiet)

Ilość stron: 160, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda (pakiet)
Format: 276x276
Data wydania: 2023-09-21
EAN: 9788324182350
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Cztery tomy serii, która pomaga kształtować umiejętności społeczno-emocjonalne* od najmłodszych lat – teraz w pakiecie!
Urocze zwierzątka i ich problemy – pokazane poprzez zabawne, wzruszające historie i wyraziste, sugestywne ilustracje – pomogą dziecku zrozumieć emocje własne i innych, lepiej nad nimi panować, rozwiązywać konflikty i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii
Kol ma wymarzony nowy hamak i szykuje się do wymarzonej drzemki. Nie może się doczekać spokojnego odpoczynku. Niestety jego sąsiad ma zupełnie inne plany.
Al jest bardzo przejęty i zachwycony, że ma nowego sąsiada. Chce się z nim bawić, dzielić radością i sprawiać mu mnóstwo przyjemności. Ale Kol odtrąca wszelkie próby nawiązania kontaktu. Jest zagniewany, że sąsiad nie daje mu spokoju.
Czy Kol zrozumie dobre intencje Ala i będzie umiał postawić się w jego sytuacji? Czy Al zrozumie, że Kol po prostu lubi ciszę i spokój? Czy oba misie koala okażą sobie EMPATIĘ i zostaną przyjaciółmi?

Głowa do góry. Uczę się radzić sobie z trudnościami
Niutuś to mały zuch, który ma mnóstwo pomysłów na coraz to nowe wynalazki. Nie zawsze mu się wszystko udaje, ale Niutuś nigdy się nie poddaje. A czy uda mu się z nowym, ogromnym latawcem?
Gotowy!... Puszczam!… I PLASK!
W górę, w górę!… I BUM!
I znowu… ŁUP!
Czy dzięki wytrwałości Niutusia i pomocy przyjaciół latawiec wreszcie poszybuje wysoko?

Razem na scenę! Uczę się współdziałać
Maks przygotowuje magiczne przedstawienie, bo zna wiele sztuczek, a w przyszłości chce zostać magikiem. Jego siostra Mila i brat Lu pomagają mu, ale też chcieliby wystąpić na scenie. Maks  odmawia. Uważa, że to jego spektakl. Chce sam zabłysnąć i zebrać brawa. Ale czy samemu uda mu się przygotować przedstawienie?
Czy Maks zrozumie, że tylko prawdziwe współdziałanie – RAZEM tak, by każdy mógł pokazać swoje umiejętności zapewni osiągnięcie celu?

Jaki trudny wybór! Uczę się podejmować właściwe decyzje
Oliwier chce w przyszłości zostać cukiernikiem. Zbliża się coroczny konkurs na najlepsze wypieki. Oliwier chciałby przygotować coś najpyszniejszego. Ale jest tak dużo możliwości: ciasto czekoladowe, ciasteczka z masłem orzechowym, a może muffinki cynamonowe? Co tu wybrać?
Czy dzięki pomocy przyjaciół Oliwier podejmie właściwą decyzję i wspólnie z nimi przygotuje najpyszniejsze ciasto?

Na końcu książki zamieszczone są w atrakcyjnej formie graficznej:
•  wyjaśnienie tematu
•  praktyczne, proste ćwiczenia rozwijające poznaną umiejętność
•  pytania dotyczące emocji i reakcji dziecka związanych z książką i jego własnymi oświadczeniami.
Ułatwią one rodzicom i wychowawcom w interesujący i przystępny sposób lepiej przygotować dziecko do wyzwań, z którymi spotyka się na co dzień, i do funkcjonowania wśród rówieśników.

* Edukacja społeczno-emocjonalna (SEL – social and emotional learning) to proces nabywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do zrozumienia i zarządzania emocjami, wyznaczania i osiągania pozytywnych celów, odczuwania i wyrażania empatii, nawiązywania i utrzymywania dobrych relacji oraz podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Inne książki autora

Razem na scenę! Uczę się współdziałać Jeden hamak dla dwóch / Głowa do góry! / Razem na scenę! / Jaki trudny wybór! - Seria Uczę się… (pakiet)

Razem na scenę! Uczę się współdziałać Avery Bryan Patrick, Díaz Román il.

Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii

Jeden hamak dla dwóch. Uczę się empatii STOPEK SHOSHANA, WEIZMAN GAL IL.