Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki

Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki

Tytuł oryginału: A Germ's Journey
Tłumaczenie: Magorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 32
Rodzaj: oprawa twarda, pełny kolor
Format: 276 x 222 mm
Data wydania: 2020-05-18
EAN: 9788324172429
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Najpopularniejsza podczas pandemii COVID-19 wśród nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców w Stanach Zjednoczonych książka dla dzieci poświęcona chorobom i ich zapobieganiu.

Nowa, śliczna, pierwsza edukacyjna książka w Amberku, która - nie strasząc - w zabawny, ciekawy i mądry sposób tłumaczy krok po kroku dzieciom, jak przenoszą się wirusy, bakterie i inne zarazki.

Ruszajmy więc w podróż z Romkiem i z wirusami, które wtargnęły do nosa Romka. I tam się rozmnażają... jest ich coraz więcej... i... A - PSIK... rozbiegają się po całym pokoju...

A potem zobaczymy jak atakują całą klasę, a potem cały autobus. A potem... jak roznosi się zakażenie. I jak możemy temu zapobiec.

 

Patronaty medialne:

tvp   bliżej   miastoqlturkagaga bajkowir insp  

mądre

 

 

 

 

"Bardzo na czasie, bo znakomicie wyjaśnia dzieciom jak przemieszczają się wirusy i jak można się nimi zarazić. Opowiada też o tym, co należy robić, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia. 

Autor jest lekarzem, który postanowił opowiedzieć o wirusach na przykładzie chorego chłopca z katarem i okolicznościach, w jakich dochodzi do rozprzestrzeniania infekcji. 

Jest tu naprawdę sporo ciekawostek podanych bardzo przystępnie, tak, że nawet kilkulatek zrozumie, jak podróżują wirusy i bakterie".

Maluszkowe inspiracje

 

"Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki to publikacja stworzona z myślą o najmłodszych dzieciach, by w przystępny sposób wytłumaczyć im jak roznoszą się wirusy i jak można im zapobiegać. Warto po nią sięgnąć, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkim czasie. Wartościowa wiedza została przekazana za pomocą ciekawej historyjki, która zawsze będzie aktualna i niesie ze sobą także korzyści edukacyjne".

Bajkowir

"Głównymi bohaterami są zielone zarazki oraz droga, jaką rozprzestrzeniają się wokół nas i na świecie. Jest to pokazane na zasadzie prostych i codziennych sytuacji. To ważne, bo dzięki temu łatwiej będzie dzieciom zrozumieć przekaz. Zaprezentowane sytuacje mogą się wydarzyć chociażby w domu.

Pomimo tematu, który wcale nie jest łatwy do przekazania, nie ma tu siania jakiejś paniki czy atmosfery strachu. To bardzo ważne, aby w tak trudnym dla wszystkich okresie, nie dokładać dzieciom dodatkowego stresu. Uważam jednak, że warto dzieciom tłumaczyć, czym jest koronawirus, bo wszystko wskazuje na to, że zostanie on z nami na dłużej.

Informacje zawarte w książce przekazane są w bardzo przystępny sposób, jednocześnie edukując, wskazując dzieciom, jak można zapobiegać przenoszeniu się wirusów i bakterii. To niezwykle ważne, aby dziecko znało te podstawowe zasady, bo reżim sanitarny w różnych miejscach publicznych to nie wszystko. Nic nie zastąpi podstawowych zasad higieny.

Książka ma twardą okładkę i jest dość dużego formatu. Ilustracje nie są w moim typie, ale bardzo dobrze uzupełniają tekst. Jak większość książek z serii Amberek, ta również jest skierowana głównie do przedszkolaków. Ale z uwagi na swój walor edukacyjny, może zainteresować także dzieci w wieku wczesnoszkolnym".

Czym zająć malucha