Abrakazebra

Abrakazebra

Tytuł oryginału: Abracazebra
Tłumaczenie: Izabela Karpiszuk
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 250x276
Data wydania: 2020-11-26
EAN: 9788324173211
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

W Ziewanicach, starej wiosce, dość sennej,
dzieci nie miały do roboty nic specjalnego.
Nie czekało ich nic nowego ani nic fajnego…

Aż pewnego dnia zjawiła się tajemnicza Abrakazebra ze swoim Magicznym Przedstawieniem. Wszyscy byli zachwyceni... z wyjątkiem Kozła.

Czy i on przekona się, że marzenia, wspólna radosna zabawa i przyjaźń są ważniejsze niż poczucie, że jest się najważniejszym?

Cudownie oryginalna, pięknie rymowana i ilustrowana książka autorów bestsellerów wydanych w 20 krajach: Rycerz, który nie chciał walczyćBajkołapek na dobranoc.

 

Abrakazebra to już trzecia cudownie ilustrowana współczesna klasyka Helen i Thomasa Docherty! Ich książki wyróżniają się malarskimi, rozpoznawalnymi na pierwszy rzut oka, cudownie kolorowymi ilustracjami, zabawnymi, uroczymi, rymowanymi opowieściami i mądrym, szlachetnym przesłaniem.
Dwa pierwsze bestsellery wydane w 20 krajach Rycerz, który nie chciał walczyćBajkołapek na dobranoc były wspaniałymi, poetyckimi pochwałami czytania, ukazywały moc i wartość książek, które mogą pokonać nawet smoka.

Abrakazebra subtelnie i przekonująco porusza problem zazdrości. Pokazuje dziecku, które dotąd było najbardziej lubiane albo przywódcą, a nagle zjawił się ktoś, kto skupił na sobie zainteresowanie innych dzieci, jak postępować. Nie można czuć się obrażonym, opuszczonym, a tym bardziej chcieć dokuczyć temu nowemu, teraz najbardziej popularnemu. Bo ten ktoś może, tak jak Abrakazebra, która zjawiła się ze swoim magicznym przedstawieniem w Ziewanicach, starej wiosce dość sennej, wnieść wiele nowych pomysłów, zabaw i wiele nauczyć.

Ta książka przekonuje, że marzenia, wspólna radosna zabawa i przyjaźń są ważniejsze niż poczucie, że jest się najważniejszym. A odrobina magii każdemu się przyda. 

 

Patronaty medialne:

tvp   bliżej   miastoqlturkagaga bajkowir insp  

"W książkach Helen i Thomasa Docherty podoba mi się to, że sporo tu treści jak na picturebook. To taka ilustrowana, rymowana przygodówka, z ciekawym przesłaniem. Tym razem do pewnej wioski przybywa nowe zwierzę, o tajemniczym imieniu Abrakazebra. Od razu zdobywa spore grono sprzymierzeńców i swoimi występami wszystkim poprawia humor. Choć właściwie nie wszystkim, bo jeden zazdrosny mieszkaniec nastawia zwierzęta przeciwko niej i postanawiają pozbyć się przybysza. Jak historia się skończy musicie przeczytać, ale zapewniam was, że to bardzo ciekawa opowieść o wykluczeniu i akceptacji. Bardzo dobry materiał do rozmowy o emocjach i uczuciach".
Maluszkowe inspiracje

 

"Naszym zdaniem Abrakazebra to kolejna świetna propozycja z serii Amberek. Potrafi zainteresować małego czytelnika i w prosty sposób zachęcić do rozmów o różnych zachowaniach i postawach, a to zawsze cenię w książkach do wspólnego czytania".
Miastodzieci.pl

 

Inne książki autora

Pakiet: Rycerz, który nie chciał walczyć, Abrakazebra Abrakazebra

Pakiet: Rycerz, który nie chciał walczyć, Abrakazebra DOCHERTY HELEN, DOCHERTY THOMAS IL.

Rycerz, który nie chciał walczyć

Rycerz, który nie chciał walczyć DOCHERTY HELEN, DOCHERTY THOMAS IL.

Bajkołapek na dobranoc

Bajkołapek na dobranoc DOCHERTY HELEN, DOCHERTY THOMAS IL.