Panna Śpieszka i pan Leniwiec

Panna Śpieszka i pan Leniwiec

Tytuł oryginału: Mindful Mr. Sloth
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 220x276
Data wydania: 2021-09-21
EAN: 9788324174904
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller
Najnowszy bestseller autorki kultowej serii ZA DUŻO MARCHEWEK
 

Pan Leniwiec nie jest bynajmniej leniwy, tylko lubi wszystko robić powoli i po kolei.
UWAŻNIUTKO. SPOKOJNIUTKO.

Panna Śpieszka lubi wszystko robić szybko i kilka rzeczy naraz.
SZAST-PRAST! RACH-CIACH!

Co będzie, kiedy się spotkają i zaczną się razem bawić, a nawet uczestniczyć w wyścigu?

Czy Leniwiec pokaże Śpieszce to, czego do tej pory nie dostrzegała i nie czuła? Czy ta niezwykła przyjaźń pozwoli Śpieszce zrozumieć, jak fajnie jest zatrzymać się i odetchnąć? I w skupieniu rozejrzeć się dookoła, by cieszyć się pięknem otaczającego świata?

Ta najnowsza przepięknie ilustrowana, radosna i energetyzująca książka jest równie zabawna, wzruszająca i niesie to samo mądre i dobre przesłanie, co poprzednie bestsellery autorki. O przyjaźni, która akceptuje odmienność charakterów. Jest cierpliwa i pełna zrozumienia.

Katy Hudson wprowadziła tu przystępnie również temat uważności: zauważania, odczuwania każdej chwili i zwolnienia tempa. Dlatego książka jest i dla dzieci starszych. Rozbawi, zachwyci też dorosłych, a może choć na chwilę pomoże zatrzymać się w biegu.
 
 
Patronaty medialne:
tvp bliżej  miastoqlturkagaga  insp 

"Autorka stworzyła ciepłą, zabawną i uroczą historię zachęcającą do zwolnienia i uważniejszego 'bycia'. Pokazującą, że w codziennym pędzie unika nam wiele ważnych rzeczy, że warto się zatrzymać i po prostu być tu i teraz, patrzeć, czuć, słuchać, smakować.
Książka jest przepięknie zilustrowana, grafiki są kolorowe, szczegółowe i zabawne.
Panna Śpieszka i pan Leniwiec to bardzo fajna opowieść o przyjaźni, sprytnie wprowadzająca temat uważności".
@mali_czytelnicy

 

"Ilustracje są przepiękne, pełne detali, które bardzo wzbogacają sens opowieści. Naprawdę je pokochałam. A pan Leniwiec skradł moje serce. Książka uczy czytelników skupienia się na chwili obecnej, zatrzymania się i odprężenia, koncentracji na oddychaniu i używania zmysłów do angażowania się w otaczający nas świat. "Panna Śpieszka i Pan Leniwiec” to znakomita książka, którą gorąco polecam ;)"
@readingmylove

 

"Świetna książka, która choć na chwilę pomoże Wam zatrzymać czas".
@zaczytany_franek

 

"Wydawnictwo Amber i ich seria Amberek to mnóstwo tytułów, które stały się już kultowe. Nic dziwnego, mają duży format, piękne całostronicowe ilustracje i różnorodną tematykę. Pewnie każdy przedszkolak ma na półce przynajmniej kilka ich książek. Do naszej amberkowej kolekcji dołączyła ostatnio Panna Śpieszka i Pan Leniwiec.
Jak wszystkie książki z serii Amberek, ta również ma twardą oprawę, ilustracje na każdej rozkładówce i ilość tekstu idealną dla niecierpliwych przedszkolaków.

Ta humorystyczna, urocza i pełna ciepła opowieść o przyjaźni, to świetne omówienie dużo większego problemu.

Wielu dorosłych i dzieci wciąż pędzi. Żyjemy w ciągłym niedoczasie, chcemy więcej i szybciej. A książka ta, pokazuje, że czasem warto się wyciszyć, zatrzymać. Warto być tu i teraz, zamiast pędzić wciąż za tym, co będzie później. W dzisiejszych czasach, to wyjątkowo trafne i ważne przesłanie. Nie tylko dla przedszkolaków".

@Ewelina Zielińska, MiastoDzieci.pl