Kto się boi Lisa?

Kto się boi Lisa?

Tytuł oryginału: Fox in the Dark
Tłumaczenie: Aleksandra Struska-Musiał
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 271x276
Data wydania: 2021-05-11
EAN: 9788324174461
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Pięknie ilustrowana i rymowana, zabawna i wzruszająca książka nagradzanych autorek pomaga pokonać lęk przed nieznanym, który często jest tylko wytworem wyobraźni.

I pokazuje, jak ważna jest przyjaźń, która dodaje odwagi.

Łup, łup, łup!
Któż by to być mógł?

Kto boi się Lisa w ciemności?
Królik i pan Kaczor, i Myszka, i Owca. Wszyscy uciekają i chcą się schronić w domu Królika.
Ale czy Lis jest naprawdę taki straszny, jak myślą?

 

Lęk przez nieznanym często trapi nasze dzieci. I nie muszą być to tylko wielkie zmiany: nowe przedszkole, nowy dom, nowe rodzeństwo, ale też wszystko, co jest nowe każdego dnia.
Dlatego Kto się boi Lisa? – pięknie rymowana i ilustrowana książka już po roku wznawiana przez AMBERKA (z zupełnie nową okładką!), jest tak bardzo ważna i potrzebna. Łączy przyjemność i podane w przyjazny sposób walory edukacyjne.

Niewielu autorów potrafi tak dobrze zrozumieć potrzeby dziecka – co je bawi, co cieszy, a co przeraża – jak Alison Green, która założyła i prowadzi swój imprint w jednym z największych i najlepszych wydawnictw dziecięcych świata.

Kto się boi Lisa w ciemności? Okazuje się, że nie tylko Królik, ale do jego norki niebawem ściągają i Pan Kaczor, i Myszka, i Owca. Wszyscy uciekają przed Lisem i proszą o schronienie, bo razem jest zawsze raźniej.

Kto się boi Lisa? to książka, która jest piękną pochwałą przyjaźni i dzielenia się, bo Królik ma bardzo małe łóżeczko i małą norkę, więc trudno się tam wszystkim zmieścić.
Gdy po raz kolejny słyszymy: „Łup, łup, łup! Któż by to być mógł?”, przed drzwiami staje Lis, ale nie będzie to ostatni gość.

Na koniec dowiemy się, że strach ma wielkie oczy i często bywa tylko wytworem wyobraźni.
Zgoda, miłość, czułość i przyjaźń pozwalają przetrwać trudne chwile.

Opowieść Kto się boi Lisa? była bestsellerem w Wielkiej Brytanii i została wydana w 10 krajach.

 

Patronaty medialne:

tvp   bliżej   miastoqlturkagaga  insp  

"Zadałam więc pytanie, czego ta książka nas uczy. I wiecie, czego się dowiedziałam? Każdy powtarza, że lis jest zły, bo zjada ptaki, myszy, inne zwierzęta. Że należy go przepędzać. A każdy lis ma rodzinę, małe liski, które kocha, o które dba i które muszą jeść! To nie znaczy, że jest zły. Jak to rzekł mój podopieczny „Lis też człowiek”.

Ta lektura ma też wielką wartość terapeutyczną.

Pozwala oswoić strach przed tym, co nieznane, czego się dziecko obawia. Posłużyła mi jako punkt wyjściowy zarówno z córką bojącą się ciemności, jak i chłopcem z głęboką wadą wymowy i lękiem przed niepowodzeniem.

To, co jest niewątpliwym atutem książki wydanej w dziesięciu krajach to jej ilustracje. Oddające emocje, ale nie przerażające. Takie miękkie i ciepłe. Idealne do snu…"

Miasto dzieci

 

"Jest bosko ilustrowana. Tekst jest krótki i rymowany, w sam raz dla młodszych przedszkolaków".

Czym zająć Malucha?

 

"To bardzo przyjemna historia, która pokaże dzieciom, że strach towarzyszy nie tylko im, ale wielu innym osobom także, oraz że nie zawsze to, co wydaje się straszne, naprawdę takim jest. Czasem sprawia jedynie takie pierwsze wrażenie, tak jak Liski w tej opowieści - na początku budzące strach, w ostatecznym rozrachunku okazały się całkiem miłymi (i to dosłownie!) kompanami, którym daleko do bycia groźnymi.

Jak zwykle w przypadku książek wchodzących w skład serii Amberek mamy do czynienia z pięknym picturebookiem. Ilustracje naprawdę zachwycają, a że format jest całkiem spory, to są one odpowiednio wyeksponowane.
 
Książka zdecydowanie warta polecenia, przypadnie do gustu wielu młodym czytelnikom. My czytamy z dwuipółlatką, ale powinna spodobać się także starszym dzieciom".
 
"Przepiękna książka z genialnymi ilustracjami. Bardzo popularna na forach poświęconych książkom dziecięcym i lubiana przez dzieci. Pokochana przez nas od pierwszego przeczytania :)

To urocza, mądra, rymowana historia o tym, że strach ma wielkie oczy. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla przedszkolaka.
(...)
Opowieść jest tak ciepła i pozytywna, że naprawdę zachwyci każdego przedszkolaka. I pomoże przepracować temat nocnych strachów i lęku przed nieznanym".

Maluszkowe inspiracje