Dzień w Zwierzaczkowie: Strażacy przy pracy

Dzień w Zwierzaczkowie: Strażacy przy pracy

Tytuł oryginału: A Day with the Animal Firefighters
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 250x276
Data wydania: 2021-07-27
EAN: 9788324174898
AMBEREK (ilustrowane książki dla dzieci 3-5 lat)
Bestseller

Bestsellerowa nagradzana seria, kochana przez dzieci w 19 krajach!
Dzień w Zwierzaczkowie to pięknie ilustrowane opowieści o niewiarygodnych przygodach mieszkańców Zwierzaczkowa pokazują na wesoło, ale bardzo fachowo, na czym polega praca w różnych zawodach. I co w każdej pracy jest najważniejsze.

Pełna zabawnych przygód i humoru, radośnie kolorowa opowieść o pracy strażaków. Łoś chce być strażakiem. Będzie musiał poznać tyle nowych rzeczy, wykazać się odwagą, zdrowym rozsądkiem i refleksem w akcjach.
Straż pożarna ze Zwierzaczkowa pędzi na ratunek!
Panią Świnkę trzeba wyciągnąć z dziury w jezdni!
Pan Jamnik utkwił w rynnie!
A czy to pożar? No, nie! W urodziny Dziadka Żółwia świeczki wymknęły się spod kontroli!
Czy Łoś zostanie bohaterem?

Niepowtarzalne ilustracje Sharon Rentty tworzą baśniowy świat, gdzie wszyscy sobie pomagają, starają się i uczą, by spełnić marzenia.

Patronaty medialne:
tvp bliżej  miastoqlturkagaga  insp 

"Podoba mi się, że ukazano tutaj, iż praca strażaków nie ogranicza się do gaszenia pożarów, choć to najniebezpieczniejsze zadanie. Strażacy pomagają też ludziom w różnych innych sytuacjach, czasem takich, o jakie byśmy ich nie podejrzewali.

 

Na plus na pewno zaliczam tej książce - i całej serii - ilustracje. Są piękne, efektowne, ale też odzwierciedlają dynamikę akcji. W tej książce dużo się dzieje, a ilustracje fajnie to odzwierciedlają. Format książki jest całkiem spory, więc jest na nie miejsce, tym bardziej że tekstu nie jest zbyt dużo.

Polecam tę książkę - w ciekawy sposób pokazuje, na czym polega praca strażaków, a także poszerza słownictwo związane z tą tematyką".

Bajkowir

s